България излиза за 2 от 2 в Лига на нациите, Хубчев се чуди за защитата (вероятни състави)

0
balgariq sloveniq
Снимка: lap.bg

Единствените въпросителни на Петър Хубчев преди днешното домакинство на Норвегия са свързани с фланговете на отбраната. Двубоят е от 19:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“. И двата отбора започнаха с победи участието си в Лига С, група 3 на турнира на нациите -лъвовете се наложиха с 2:1 над Словения като гост, а викингите победиха с 2:0 Кипър у дома.

В лявата зона като титуляр в Любляна започна Васил Божиков. Играчът на Слован Братислава обаче се контузи и бе заменен на почивката, а след срещата и освободен от отбора. Вместо него на стадион „Стожице“ игра Ангел Лясков от ЦСКА-София, който записа първия си мач с националната фланелка. След това дебют записа и друг ляв бек – капитанът на Левски Иван Горанов, който действа пред Лясков. На един от двамата ще заложи Хубчев днес.

Възможно е да има и рокада на десния фланг на отбраната. Срещу словенците много добре се справи Иван Бандаловски, който доста време не бе викан в състава. Вместо него може да започне Страхил Попов, който ще е по-свеж за очертаващата се здрава битка със скандинавците. Надали Хубчев ще прави други смени, като почти сигурно на върха на атаката отново ще е капитанът Ивелин Попов, а зад него ще действа вкаралият двата гола в четвъртък Божидар Краев.

Селекционерът на Норвегия Ларс Лагербек няма да изневери на схемата 4-4-2. Преди срещата той обяви, че всичките му 23-ма играчи са здрави, но посочи, че няма да разкрие дали ще прибегне до някакви промени.