10 години без равенство в „железничарското“ дерби

0
-
-

Равенство, това е, което липсва в мачовете между двата Локомотива в последните 10 години, сочи статистиката. Такова бе фиксирано на 12 август 2012-а в „Надежда“ – 1:1. Златински от дузпа изведе черно-белите напред, а в края на първото полувреме Димитър Телкийски изравни. Оттогава – до днес двата съперника са играли общо 10 мача помежду си във всички турнири, в които няма хикс. Три от срещите бяха за Купата на България. Във въпросните 10 двубоя Локо София има само 3 успеха, а Локо Пловдив – 7.

Двама играчи на черно-белите са били част от столичните железничари. Това са капитанът на Локо Пд Димитър Илиев и младият Христо Иванов. Двама са и тези при червено-черните, които са носили екипа на противника – Димо Бакалов и Давид Малебана.

Най-често срещаният резултат в София между двата тима за първенство е 1:0 – 8 за столичани и веднъж за пловдивчани.

Двата Локомотива са играли 4 пъти помежду си в 6 кръг, като домакините имат 3 победи, а пловдивчани една. През месец август двата отбора са се изправяли в 5 срещи в столицата, като софийското Локо има 2 победи и 3 мача са завършили наравно./ „Тема спорт“