Защитите на ЦСКА-София и Левски – равни през първата част, „синята“ рухва през втората

0
levski cska ivan andonov

ЦСКА-София и Левски ще се срещнат за трети и последен път този сезон. Червените победиха големия съперник с 2:0 тази пролет, а есенното вечно дерби завърши 1:1. Армейците са фаворити на букмейкърите и има защо – по-напред са в класирането, като имат аванс от 9 точки пред противника. Наред с това са вкарали повече голове и са допуснали по-малко от него.

Интересното е, че през първите полувремена и двете защити са инкасирали точно по 9 гола. През вторите обаче тази на ЦСКА-София е допуснала 10 срещу 17 за тази на Левски. Точно сривът на сините през вторите полувремена бележи пролетния им полусезон. И именно след 60-ата минута червените удариха два пъти противника преди 20 дни.

За отбелязване е, че и двата отбора вкарват най-много в края на първите и вторите полувремена. Тогава и армейците, и сините са най-ефективни.

Интересното е, че в мач на Левски през този сезон не е падал автогол. Червените пък са се възползвали от един такъв.

И двата отбора нямат изявен голмайстор. Всъщност в съставите липсва футболист, който да може да се похвали с 10 или повече гола. Най-резултатен от ЦСКА-София е халфът Джонатан Линдсет – 7 попадения, с по един повече имат сините Рикардиньо и Джавад ел Джемили. Норвежецът обаче вече е вкарвал в дербито. Докато в сегашния състав на Левски няма играч, поразявал армейците (б.а. – Илиян Стефанов е трайно контузен и няма да вземе участие в сблъсъка)./ „Тема спорт“

Георги Кабаков в дербито: 3 дузпи и 6 червени картона!