Заги: Оптимист съм! Ще дадем всичко от себе си, за да се класираме

0
slaviq 9

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич коментира загубата с 0:1 от Хайдук.

„Заслужена победа за Хайдук. Но през първото полувреме изпуснахме 3 чисти положения. Ако бяхме реализирали поне едно от тях, резултатът можеше да е в наша полза. През второто полувреме Хайдук доминираше, отбеляза гол след корнер. Имаха и няколко положения, които Петков спаси. Сега нашата надежда е реваншът в София, в който можем да отбележим необходимите голове и да продължим.

Започнахме мача по начина, по който искахме, набелязахме слабите места на Хайдук. За съжаление, през второто полувреме съперникът започна да доминира и отбеляза гол.

Във футбола винаги се е случвало играчите да се опитват да излъжат съдията. Това не е от днес или от вчера. Така че, нямам коментар за ситуацията с червения картон.

Не мога да кажа дали ние, или Хайдук ще продължи напред. Имахме своите продължения, които пропуснахме. Ако бяхме отбелязали, срещата може да вземе съвсем различен развой – в наша полза.

Очаквах Хайдук да играят по този начин. Чакахме своите положения, получихме три, но не реализирахме. Ако бяхме вкарали поне един гол, нещата щяха да се развият по друг начин.

Ще дадем всичко от себе си в реванша, за да победим и да се класираме. Винаги съм бил оптимист и съм вярвал на играчите си. Вярвам, че ще оправдаят доверието ми.

Винаги е хубаво да се играе пред пълни трибуни, да няма никакви проблеми, както беше в този мач. За съжаление, не съм сигурен, че в мачът в София ще е пред пълни трибуни“, заяви Загорчич на пресконференцията след мача.