Юношите на Левски със страхотен обрат срещу Пирин

0
U19MonLev4

Левски победи като гост Пирин Благоевград при юношите с 4:2 в мач с обрати и голове. Срещата бе от 25-ия кръг на Елитната група до 19 години. През първото полувреме на базата в село Рилци орлетата на два пъти повеждаха, а Левски изравняваше. „Орлетата“ откриха чрез Кристън Иванов, Левски изравни с гол на Мартин Д. Петков.
Пирин направи 2:1 след красиво попадение от фаул на капитана Димитър Митев, а Мартин Д. Петков изравни за 2:2.
И двата тима имаха ситуации, гостите удариха и греда.
След почивката отборът, воден от Йордан Петков, стигна до пълен обрат. Симеон Димитров изведе „сините“ напред в резултата след грешка на вратаря на домакините. Мартин Д. Петков оформи своя хеттрик от дузпа, с което направи успеха на Левски по-изразителен.В класирането Левски е на 5-та позиция с 49 точки, а Пирин е на 10-то място с 34 пункта.