Везенков с победа в голямото гръцко дерби на Евролигата(ВИДЕО)

0

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос направиха още една важна стъпка по пътя към осигуряване на място в топ 4 в редовния сезон на Евролигата. Българският национал и неговият отбор разгромиха Панатинайкос със 101:73 (38:13, 20:20, 20:18, 23:22) в голямото дерби между двата гръцки гранда от програмата на 30-ия кръг в най-силния клубен европейски турнир. „Червено-белите“ надиграха своя кръвен враг по абсолютно всички показатели, за да маркират втората си поредна убедителна победа над „детелините“ през настоящия сезон в Евролигата, след като и първият мач в Атина бе спечелен от селекцията на Йоргос Барцокас с 85:64 в края на декември.

Двубоят за Александър Везенков започна доста лошо, тъй като българинът натрупа две лични нарушения още след изиграването на първите пет минути игра в откриващата четвърт. След като изчисти ума си на пейката обаче, най-добрият български баскетболист се завърна на паркета по отличен начин през второто полувреме, за да завърши с 16 точки, 5 борби и 2 откраднати топки за само 19 минути, прекарани на терена. Везенков се отчете със само един пропуск от игра, след като бе 6/6 от зоната за две точки, 1/2 от тройката и 1/1 от наказателната линия, оформяйки коефициент на полезно действие от 21. Преди началото на мача българинът получи наградата си за MVP на месец февруари.

Това е втора поредна победа в последните два дни за отбора на Олимпиакос, след като тимът спечели и гостуването си на Жалгирис във вторник с 84:73. След успешната седмица в Евролигата грандът от Пирея увеличава баланса си за сезона на 18 победи и 10 загуби, като заема четвъртото място във все още официалното класиране в надпреварата, в което се смятат резултатите на трите руски отбора. Панатинайкос допусна трета поредна грешка, което оставя тима на Димитрис Прифтис на предпоследната 17-а позиция с актив от 7 успеха и 19 поражения.