Везенков и Олимпиакос с исторически требъл, Мач №4 не завърши!(ВИДЕО)

0
Vezenkov 2
-
-

Александър Везенков и Олимпиакос са новите стари шампиони на Гърция, след като триумфираха с 3:1 победи във финалната серия срещу големия враг Панатинайкос и така завоюваха своята 14-а шампионска титла в баскетболния шампионат на Гърция.

Българската суперзвезда и съотборниците му така и не доиграха четвъртия мач в зала „ОАСА“ в Атина, тъй като при резултат 63:35 в полза на тима на Везенков при оставащи 2:46 до края на третата част, феновете на домакините не издържаха на лошото представяне на ПАО и започнаха да хвърлят бутилки, факли и бомбички по скамейката на Олимпиакос. Вследствие на това гостите бяха прибрани в съблекалнята, а двубоят бе прекратен за повече от час. През това време привържениците на домакините нахлуха на паркета и започнаха да чупят седалките в залата.

Около полунощ българско време, организаторите на мача решиха да присъдят служебна победа на Олимпиакос, който и без това бе господар на паркета в този мач и по този начин Саша Везенков и компания отново са шампиони на Гърция.

По-рано през кампанията ротацията на Йоргос Барцокас спечели Купата и Супекупата на Гърция и така оформи първия си требъл през XXI век.

Александър Везенков бе сред най-добрите за своя тим, като се отчете 11 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 чадър за 21 минути на паркета. При стрелбата си лидерът на гранда от Пирея бе 5/11 от игра.

Алек Питърс също вкара 11 точки за победата на Олимпиакос, докато Томас Уолкъп добави още 10. Нито един играч на Панатинайкос не стигна до двуцифрен точков актив до прекратяването на мача, като Лефтерис Манцукас и Йоргос Папаянис отбелязаха по 6 точки.