В 7-голово шоу: Локо (Пд) се озори с 10 от Добруджа, но след продължения е 1/8-финалист за Купата (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv djovani bariani babakar dion
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив (Пловдив) е първият 1/8-финалист в турнира за Купата на България. В 1/16-финален мач, игран на стадион „Дружба“ в Добрич, „смърфовете“ се наложиха с 4:3 над Добруджа след продължения. Редовното време завърши при 2:2. За успеха спомогна и фактът, че още в 18-ата минута, при резултат 1:0, домакините останаха с човек по-малко.

В 6-ата минута Джовани стреля директно от фал, но Ковачев улови без затруднения.

60 секунди по-късно Добруджа поведе. Димитър Пиргов засече с глава центриране от корнер. Топката се топна в земята, след което влетя в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 18-ата минута Добруджа остана с човек по-малко. Светослав Николов удари с лакът в лицето Кристиян Пешов, за което получи директен червен картон. Футболистът на Локомотив пък се завърна на терена с превръзка на главата.

Локомотив изравни в 41-ата минута. Бабакар Дион центрира остро отдясно. Георги Минчев опита да засече с глава пред вратарското поле, но не успя. Това заблуди вратаря и топката спря в мрежата му за 1:1, а в голмайстор се превърна белгийското крило.

„Смърфовете“ осъществиха обрат след по-малко от 120 секунди игра през втората част. Джовани с дълъг диагонален пас намери вдясно от наказателното поле Бабакар Дион, който центрира от въздуха. Георги Каракашев изпревари във вратарското поле Христо Ковачев и с глава направи резултата 1:2.

В 53-ата минута Добруджа по чудо не изравни. Шут от границата на Емануил Манев наказателното поле бе отразен атрактивно от Хоркаш. Топката стигна до Андриан Димитров, който направи добавка от чиста позиция, но отново стражът на гостите показа класа и спаси.

В 62-ата минута Димитър Илиев стреля опасно. Коачев обаче плонжира и изби отиващата в долния десен ъгъл топка в корнер.

В 86-ата минута удар отблизо на Георги Минчев мина над вратата. Скоро след това пък изстрел на Каракашев профуча покрай дясната греда.

Добруджа изравни 60 секунди преди да изтече редовното време. Андриан Димитров с шут от границата на наказателното поле прати топката плътно от вътрешната страна на десния страничен стълб за 2:2. Така мачът влезе в две продължения по 15 минути.

В 4-ата минута на първото продължение Добруджа имаше прекрасна възможност да поведе. Кристиан Пинеда засече с глава центриране от фал, но от 2 метра прати топката встрани от вратата.

240 секунди по-късно Локомотив стигна до трето попадение. Това се случи в момент, в който домакините бяха с 9 души на терена, след като Андриан Димитров бе край тъчлинията и чакаше позволение да се завърне в игра. През това време Джовани центрира отляво, а Бабакар Дион засече на шпагат от вратарското поле за 2:3.

В последната секунда на първото продължение Димитър Пиргов засече с глава центриране от корнер. Топката обаче срещна напречната греда и резултатът остана непроменен.

В 111-ата минута Локомотив сложи точка на спора. Здравко Серафимов фаулира в наказателното поле Джовани и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Георги Минчев стреля в средата на вратата за 2:4.

В 120-ата минута Шериф Осман с удар от наказателното поле се разписа за 3:4, но домакините нямаха нито време, нито сили за нещо повече.