Треньорът на Дунав бе капитан на „драконите“ при последния мач срещу Левски в Русе

0
martin kovachev
-
-

Треньорът на Дунав – Мартин Ковачев – много добре знае какво е да се изправиш срещу Левски на терена. За последно Русе прие мач между двата тима през 2019 година на ниво Първа лига. На 15 юли още в първия кръг на шампионата драконите се изправиха срещу сините в крайдунавския град. От този сблъсък нито един футболист, взел участие в мача, в момента не носи екипа на Дунав или Левски. Единствените, които днес ще бъдат на градския стадион в Русе, както и тогава, са настоящият треньор Мартин Ковачев, който през 2019 година носеше капитанската лента на драконите, и председателят на УС Диян Димов, движещата сила на халфовата линия на тима в този период.

В този мач Левски, който тогава бе воден от Петър Хубчев, постигна убедителна победа с 4:1. В 15-ата минута Давиде Мариани откри резултата, а в 38-ата Станислав Иванов удвои преднината на гостите. В началото на второто полувреме Ахмед Ахмедов намали изоставането на Дунав, но в 64-тата Мариани от дузпа отбеляза второто си попадение в мача, а девет минути преди края Паулиньо оформи победата за столичани.

В края на сезона русенци изпаднаха от Първа лига, като загубиха баража с Монтана с 1:4 в „Овча купел“, докато Левски завърши четвърти в крайното класиране./ „Тема спорт“