Това вече е много! Лестър вкара 9 като гост във Висшата лига(ВИДЕО)

0

Лестър направи нещо невиждано в цялата история на елитния английски футбол! „Лисиците“ премазаха Саутхамптън с 9:0 и изравниха рекорда на Манчестър Юнайтед за най-разгромен успех в ерата на Висшата лига. Днешният резултат обаче е абсолютен рекорд за най-голяма победа на чужд терен в английския футболен елит. Досегашното върхово постижение беше отново на „червените дяволи“ – 8:1 срещу Нотингам Форест.

Тимът на Брендън Роджърс буквално се подигра с жалкия си съперник, който игра с човек по-малко в продължение на 80 минути заради червения картон на Райън Бертранд в 11-ата минута – секунди след първия гол. Айосе Перес и Джейми Варди вкараха по три пъти във вратата на Ангъс Гън, който единствен попречи резултатът да е двуцифрен. По веднъж се разписаха Бен Чилуел, Юри Тилеманс и Джеймс Мадисън.

„Лисиците“ вече са втори в класирането, изпреварвайки Манчестър Сити преди останалите мачове от 10-ия кръг. Саутхамптън е на 18-о място и няма победа от средата на септември.