Световният шампион с измъчена победа над С. Арабия (ВИДЕО)

0

Националният отбор на Германия записа победа с 2:1 над Саудитска Арабия в последната си проверка преди световното първенство в Русия. Бундестимът, който е един от фаворитите на Мондиала, се намираше в неприятна серия от 5 поредни мача без победа. Сега обаче възпитаниците на Йоаким Льов ще отпътуват към Русия с приповдигнато настроение след днешния успех, който дойде с гол на Тимо Вернер в 8-ата и автогол на Омар Хасуауи в 43-ата минута.В 84-ата минута Саудитска Арабия си спечели дузпа за нарушение на Сами Кедира срещу Таисир Ал Джасим. Марк-Андре тер Щеген спаси удара от бялата точка на Мохамад Ал Шахлауи, но Таисир Ал Джасим бе достатъчно съобразителен и довкара отблизо за 2:1.

В добавеното време на мача гостите можеха да шокират съперника с изравнителен гол, след като Таисир Ал Джасим бе изведен на скорост и подаде за Мохамад Ал Шахлауи, който обаче не успя да прати топката във вратата отблизо.