Стойчо стана Мистър Обрат

0
Снимка: cska.bg

Стойчо Младенов звучеше толкова разгорещено след победата над Арда, че ако човек го бе докоснал, щеше да се изгори. И с основание говореше така, защото думите на Екзекутора трябва де се приемат като превенция срещу още едно подобно полувреме. Първото полувреме със сигурност е едно от най-слабите в кариерата на Младенов на „Армията“. Гостите нахлуваха като Вермахта в Нидерландия, Белгия и Франция, без да срещнат никаква съпротива нито от халфовете, нито от защитата. Цяло чудо бе, че Арда не водеше с 3:0 още на полувремето, а и намесите на Бусато до голяма степен предотвратиха разгром.

И тук роля за трите точки изигра едно ново оръжие, което Екзекутора извади от склада – умението да обръща мача, пише „Мач Телеграф“. След като пое „червените“ в края на юли, това вече е трети обрат за отбора в първенството. Без съмнение най-впечатляващ и най-паметен е обратът му срещу Левски, като „сините“ поведоха чрез Георги Миланов, но в последните секунди на полувремето Греъм Кери изравни, а тоталната доминация след почивката доведе до второ попадение на Кайседо.

Първият обрат на Стойчо този сезон дойде при гостуването на Ботев Враца. След тежък мач от евротурнирите врачани поведоха рано-рано с попадение на Бабунски, но със сериозна мобилизация на силите ЦСКА-София обърна до 4:1 с два гола на Георги Йомов и по едно попадение на Мазику и Баи.

Това са три обрата за Младенов, а в досегашните си четири мандата на „Армията“ той има още шест.

В първия си престой в автентичния ЦСКА – сезон 2002/03, Стойчо успя да вземе три мача от губеща позиция. Първият случай в кариерата на Екзекутора е срещу Черноморец на 22 септември 2002 година. Бургазлии повеждат с 1:0, но в 63-ата минута Агналдо праща позивна за обрат с 1:1, а до края за успеха с 4:1 се разписват Мукаси, Гъргоров и Брито. Това е и едва петият двубой на Стойчо в треньорската кариера за първенство. През този шампионски сезон „червените“ записват и втори успех с обрат над Черноморец, но този път в Бургас. Още в първите минути Бадема си вкарва автогол, но мачът в крайна сметка завършва 8:2. Гъргоров изкупва грешката си с хеттрик, две попадения бележи Брито, а по едно Томаш, Велизар Димитров и Тодор Янчев.

Другият обрат е при гостуването на Ботев Пловдив, където също се стига до разгром от 1:0 до 1:5. Тук два гола след почивката реализира Велизар Димитров, а по веднъж се разписват Шакири, Агналдо и Янчев.

Ако следваме хронологията, то при следващия мандат – от 12 март 2007 година до 9 юли 2008 година, Стойчо няма нито един обрат в първенството.

В третия период – от лятото на 2012 до края на 2013 година, Младенов реанимира мача още три пъти. Първият е при гостуването на Миньор Перник, като след 1:0 за „чуковете“, „армейците“ правят ремонт с по два гола на Карачанаков и Станко Йовчев.

Само месец по-късно – на 30 септемвpи, „червените“ позволяват на Етър да поведе в София, но Сержиньо изравнява секунди преди почивката, а Тасио и Анисе оформят обрата през второто полувреме.

През следващия сезон ЦСКА стига до 3:1 срещу Нефтохимик. Цонков открива за „шейховете“ в 10-ата минута, Мартин Петров изравнява в 27-ата минута, а в последите десет минути бележат Гъргоров и Валентин Илиев.

Четвъртият престой на Стойчо в ЦСКА също мина без обрат.