Стаси най-полезен в Левски! Тиам стана деветият „син“ голмайстор

0

При 2:1 над Арда, дефанзивният халф Кали Тиам отбеляза първия си гол за сезона. Така вече 9 играчи на Левски са се разписвали в шампионата.

Станислав Иванов реализира шестия си гол в елита, толкова има и централният нападател Найджъл Робърта. Станислав е най-полезен в тима по системата „гол+пас“ – има 9 точка в актива си, защото е направил и 3 асистенции, пише „Тема спорт“. Той изпреварва Роберта (6 гола и 2 асистенции) и Паулиньо (5 гола и 2 асистенции).

Станислав Иванов стана четвъртият играч на Левски, който, влизайки от резервната скамейка, вкарва. Найджъл Робърта се разписа по веднъж, след като не бе титуляр, при 2:0 над Царско село и 4:0 над Витоша Бистрица. Същото стори Франко Мазурек при 1:3 от Берое, както и Филипе Нашименто при 2:0 над Славия в Овча купел.

За първи път през кампанията Станислав Иванов не започна като титуляр за Левски. Така футболистите в отбора, които са били на терена от първата минута, останаха 5 – Миятович, Миланов, Горанов, Паулиньо и Райнов.

Трима от отбора не са пропуснали и минута от старта на първенството – вратарят Милан Миятович и защитниците Живко Миланов и Иван Горанов.

10 от 27-те отбелязани гола от Левски в първенството са вкарани в заключителните 15 минути на мачовете (Тиам реализира срещу Арда в 70-ата)