Спартак (Вн) удари 10 от Монтана и дръпна на върха! Юноша на Левски – герой за „соколите“

0
daniel nachev

Спартак (Варна) победи Монтана в мач от ХХХ кръг на Втора лига. „Соколите“ се наложиха като домакини с 1:0. За успеха спомогна и фактът, че гостите от 69-ата минута играха с човек по-малко. В герой за победителите се превърна юношата на Левски – Даниел Начев, който първо изкара втория жълт картон на Тунгаров, а след това вкара и единствения гол в двубоя.

Със спечелените 3 точки варненци вече имат 5 точки преднина пред втория Септември (Сф), както и цели 9 пред третия Марек.

В 12-ата минута Филип Ежике стреля от малък ъгъл. Топката обаче излезе в аут.

В 18-ата минута Ивей Ромееш нанесе удар от дистанция, но право в ръцете на Васил Симеонов.

240 секунди по-късно Франк Есума засече от въздуха центриране в наказателното поле. Топката обаче мина високо над вратата.

В 69-ата минута Монтана остана с човек по-малко. Антон Тунгаров изблъска в гръб Даниел Начев без топка, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

10 минути по-късно Спартак поведе. Удар на Зехиров бе блокиран. Топката обаче стигна до Даниел Начев, който с плътен шут от около 12 метра не остави шанс за реакция на Симеонов за 1:0.

Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 31. Дмитро Семенив, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 81. Атанас Зехиров, 29. Ахмед Ахмедов;

Монтана: 30. Васил Симеонов, 15. Богдан Костов, 5. Денис Динев, 14. Димитър Буров, 4. Никола Борисов, 24. Емил Янчев, 23. Антон Тунгаров, 6. Франк Есума, 9. Филип Ежике, 20. Кевин Беманга, 11. Стивън Кирилов.