Спартак (Пд) се завърна в родния футбол с разгром

0
spartak plovdiv

Спартак Пловдив започна похода си в мъжкия футбол с респектираща победа с 5:0 като гост над тима на „Победа“ Царацово.

Гладиаторите започнаха много силно мача и още в 3′ можеха да открият резултата, но удара на Петко Фанев мина на сантиметри от страничната греда.

В 11′ гредата спаси домакините, след като Фанев с диагонален удар уцели страничния стълб.

В 17′ Веселин Тонев центрира отдясно, но Любомир Цеков не успя да засече топка.

В 29′ гладиаторите поведоха в резултата с гол Митко Илиев, след като вратаря на домакините допусна група грешка, Фанев се възползва от нея и намери Илиев, който на празна врата вкара първия гол в мача.

В 34′ защитник на Царацово върна топката към вратаря, но тя бе пресечена от Люби Цеков, който преодоля вратаря и вкара за 2:0.

И през второто полувреме Спартак тотално доминира на терена, като още в 48′ Любо Цеков бе съборен в наказателното поле, а Фанев превърна отсъдената дузпа в гол за 3:0.

В 64′ Любо Цеков вкара второто си попадение в срещата, след като получи отличен пас в наказателното поле и с плътен удар не остави шанс на вратаря за 4:0.

В последната минута на мача Цеков реализира своя хеттрик, след като бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 5:0.

Във втория кръг на Б обласна група- Запад Спартак гостува на Ягодово.

Спартак: Константин Велков, Кирил Нушев (Атанас Бучов), Николай Христозов, Христос Доков, Рангел Костурски, Костадин Калинов (Атанас Църцев), Веселин Тонев, Митко Илиев (Мартин Симеонов), Дeнис Хасан (Мануел Костов), Любомир Цеков, Петко Фанев (Николай Дудов)