Саяна вкар 5 на Сокол и се върна на върха на Югоизток

0
-
-

Отборът на Саяна Хасков изпревари Левски (Крумовград) на върха в Югоизточната Трета лига след 5:0 срещу Соколо(Марково). Срещата бе от 11-ия кръг на групата в кръг,който бяха отложени цели 5 срещи.

Това беше деветата победа за хасковлии, които са единствения тим в групата без поражение, от началото на сезона.Селекцията на Живко Желев се наслаждаваше на солидно игрово предимство и резултатът отразява обективно разликата в класите.

Домакините излязоха напред след 10 минути игра, когато точен бе дейният халф Вълчан Чанев. В средата на първото полувреме Атанас Велев дублира аванса на Саяна, а малко преди почивката Свилен Щерев покачи на 3:0.

Спас Милушев добави четъвртото попадение в 63-та минута, а появилият се като резерва Недялко Хубенов превърна в гол отсъдената в 90-ата минута дузпа, за да фиксира крайния резултат.
Саяна, отборът с най-солидната защита на Югоизток, оглавява подреждането с 29 точки, две повече от Левски (Крумовград) и седем пред третия Загорец.В следващия кръг съставът от Хасково гостува на Асеновец (Асеновград), а на Левски му предстои визита на Атлетик (Куклен). Загорец ще приеме в Нова Загора втората формация на Берое.