Драма на „Армията“! ЦСКА-София аха да изпусне 3 гола срещу Ботев (Пд), милиметрова засада помогна (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv
-
-

ЦСКА-София победи Ботев (Пд) в мач от XI кръг на Първа лига. Пред празните трибуни на стадион „Българска армия“ „червените“ се наложиха драматично с 3:2, след като 17 минути преди края на мача водиха с 3:0.

ЦСКА-София можеше да поведе в 11-ата минута. След центриране отляво, Юрген Матей засече технично с пета. Аргилашки обаче показа класа, плонжира и изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

Минутка по-късно Кери стреля от дистанция, без обаче да затрудни стража на гостите.

В 14-ата минута Ботев (Пд) по чудо не поведе. Па Конате изведе Маркиньос сам срещу вратаря. Бусато обаче излезе разчетено, скъси дистанцията със своя сънародник от противниковия отбор и успя да избие удара му.

В 37-ата минута Вилдсхут направи мощен пробив, но стреля изключително неточно от дъгата пред наказателното поле. В ситуацията „червеният“ футболист имаше и опция да подаде вдясно на Йомов, който щеше да се озове сам срещу вратаря, но взе погрешното решение.

В ответната атака гостите поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Томас Лам. Главният съдия Георги Давидов обаче не посочи бялата точка.

В 42-ата минута ЦСКА-София поведе. Мазику центрира отляво. Жорди Кайседо се пласира между Супрайен и Виктор Генев и на 2-3 метра пред голлинията засече с глава за 1:0.

Веднага след подновяването на играта Ботев (Пд) можеше да поведе. Па Конате се озова сам срещу вратаря, но Бусато изби. При добавката пък Току не успя да уцели вратата.

В 50-ата минута Йомов центрира отдясно. Кайседо засече с глава от границата на вратарското поле, но право в ръцете на Аргилашки.

В 59-ата минута Кайседо стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри от лявата греда.

В 66-ата минута Мухар нанесе силен удар от сериозна дистанция, но покрай лявата сглобка на вратата.

В ответната атака Маркиньос бе изведен в наказателното поле, залъга защитник на домакините и намери долния десен ъгъл на вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което се установи, че футболистът на „жълто-черните“ е бил с милиметри в нередовна позиция.

Веднага след това Йомов навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но Аргилашки изби в корнер.

В 72-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си. Йомов вкара много красиво попадение, след като от дъгата пред наказателното поле прати топката от вътрешната страна на дясната греда за 2:0.

Само 60 секунди по-късно „червените“ изглеждаше, че са сложили точка на спора. Кайседо проби, нахлу в наказателното поле и от ъгъла на вратарското намери долния десен ъгъл за 3:0.

В 79-ата минута обаче Ботев върна едно попадение. Лам фаулира в наказателното си поле Маркиньос. Първоначално Георги Давидов подмина ситуацията, но след разглеждане с ВАР отсъди дузпа. От бялата точка Тодор Неделев бе безпогрешен за 3:1.

В 84-ата минута „канарчетата“ върнаха изцяло интригата в мача. Димитър Тонев получи на границата на наказателното поле, направи няколко крачки навътре и с плътен удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 3:2.