Рилецо на крачка от полуфинал след важна победа в Пловдив

0
picbig 11703

Рилски спортист (Самоков) записа убедителна победа в мач №1 от четвъртфиналните плейофи на НБЛ, надигравайки категорично Академик Бултекс 99 със 79:60 като гост в Пловдив. По този начин Рилецо поведе с 1-0, а още в понеделник ще има шанс да затвори серията и да продължи напред към полуфиналите.
Пловдивчани спечелиха единствено първата четвърт, завършила при резултат 17:25 в тяхна полза, но после селекцията на Людмил Хаджисотиров тотално наложи своята воля. До почивката гостите вече бяха напред в резултата с 38:35, а в десетте минути след подновяването на играта задържаха инициативата, като минута преди края на третия период поведоха с 62:52, а преди последната четвърт имаха аванс от 62:54. В заключителната четвърт самоковци допуснаха едва шест точки в коша си, узаконявайки успеха със 79:60.
Златин Георгиев бе най-добър за победителите с 14 точки и 7 асистенции, докато Мартин Маринов и Тони Гуджино останаха с по 13. Малик Диме добави 12 точки и 10 борби, а Димитър Маринчешки остана с 10. Младен Виткович вкара най-много за Академик – 16 точки.