Ремито с Балчик няма да отклони Дунав от рекордите

0

Дунав Русе загуби първи точки през сезона. В събота драконите направиха изненадващо 1:1 у дома с Черноморец Балчик и сложиха край на уникалната си серия от 16 поредни успеха в Североизточната Трета лига. Така мечтаното завършване на кампанията само с победи няма да се осъществи.

Това обаче не пречи на Дунав да гони рекордите от сезон 2014/15 и да ги подобри, отчита „Тема спорт“. Тогава начело с Веселин Великов небесносините записаха 28 успеха, 1 реми и 1 поражение. Още по-внушителна бе головата разлика – 121:11. В момента след 17 двубоя съотношението на попаденията е 68:9. Трябва обаче да отбележим, че сега сезонът е от 26 кръга, а преди 7 лета е бил 30 тура.

Иначе след 17-ия кръг през 2015-а активът на русенци бе абсолютно същият – 16 победи и 1 равенство при голова разлика 78:7. В момента Дунав се движи с 10 попадения по-малко от този график, но до края на сезона почти няма отбор, който да затрудни русенци, които вече сложиха една обеца на ухото.

В събота следобед драконите играха слабо и явно очакваха тимът от Балчик да се победи сам. Преди началото на мача Йордан Димитров и Александър Кирилов получиха специални плакети, след като спечелиха в анкетите за най-добър футболист на Дунав след победите срещу Устрем и Локомотив Русе. С минута мълчание пък беше почетена паметта на един от най-отдадените фенове на Илиян Нацев и на спортния журналист Дамян Цветков, които починаха в рамките на няколко дни през изминалата седмица.

Дунав започна мача лежерно, изчаквайки грешка на гостите, без изобщо да си дава зор. Двата отбора не стигаха и до голови положения, играта вървеше скучно за зрителите. Едва в 30-ата минута, след пас на Джан Хасан, Преслав Петков шутира в аут. След почивката Дунав се поразмърда, тръгна да атакува, но липсваше точността в пасовете и трудно се стигаше до опасности пред вратаря на Черноморец Иванов. Русенци засилиха натиска, но при една контра в 78-ата минута Ели Маркес стреля, топката рикошира в русенски бранител и влезе във вратата за 0:1. В 86-ата минута Алекс Кирилов излезе сам срещу вратаря, шутира в гредата, а Джан Хасан отблизо не сбърка при добавката – 1:1. Русенци опитаха да стигнат до победата, но не им стигна времето.