Португалия вкара 4-ри на Нигерия дни преди Мондиала

0
portugalia mondial

Португалия постигна категорична победа с 4:0 над Нигерия в приятелски мач преди Световното в Катар, където „мореплавателите“ са в Група „H“ заедно с Уругвай, Гана и Южна Корея.

Контролата заради травма пропусна суперзвездата на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо, който в последните дни е в центъра на вниманието заради полечимното интервю в което критикува Манчестър Юнайтед и Ерик Тен Хаг.

В негово отсъствие диригентската палка в състава на Фернандо Сантош взе Бруно Фернандеш, който вкара два от головете за успеха.

Той бе точен първо в 9-ата минута, когато му асистира Диого Далот, а в 35-ата се разписа от дузпа.

През второто полувреме Португалия наниза нови два гола на нигерийците. Гонсало Рамош засече подаване на Рафаел Герейро за 3:0 в 82-ата минута, а све минути по-късно Жоао Марио оформи крайния резултат с нов гол в мрежата на Франсис Узохо.

Първият мач на Португалия на Световното е 24 ноември срещу Гана.

Проблеми за Аржентина -рокада при нападателите дни преди Мондиала!