Порто срази Тотнъм и е на полуфинал, Кабаков вдигна червен картон на англичаните

0
totnam porto

Порто победи с 2:0 Тотнъм като гост и се класира за полуфинал в младежката Шампионска лига. Главен съдия на мача беше Георги Кабаков от Пловдив, а негови помощници – Диян Вълков от Бургас и Мартин Маргаритов от Пловдив.

Кабаков извади втори жълт картон, който се превърна в червен на дефанзивния халф на домакините Джордж Марш в 90-ата минута.

Оливър Скип от Тотнъм си вкара автогол в 30-ата минута, а крайното 0:2 оформи Сантяго Хавиер Вера десет минути по-късно.

През тази година в елиминациите на младежката Шампионска лига се играе в един мач, а домакинството се определя с жребий. В друга четвъртфинална среща Барселона отстрани у дома Атлетико (Мадрид) също с 2:0.

Кабаков, който у нас е наказан след грешки в мача от Първа лига Дунав (Русе)- ЦСКА-София, показа в този мач пет жълти картона- три за домакините (единият превърнал се в червен) и два за гостите от Португалия.