0
nesebar carsko selo 50
-
-

Монтана победи Царско село в дербито на VII кръг на Втора лига. Възпитаниците на Ферарио Спасов се наложиха с 2:0 у дома и завързаха битката за първото място, осигуряващо директна промоция в Първа лига.

За водения от Никола Спасов тим това бе първо поражение за сезона, както и изобщо първа загуба на точки, след 6 поредни победи. Лидерът във временното класиране завърши двубоя с 9 души, след като в края червени картони получиха Веселин Минев и Пламен Тенев.

Монтана поведе в 33-ата минута. Борислав Дамянов изведе отлично Атанас Илиев, който центрира към връхлитащия Николай Цветков. Демона пък почти на шпагат вкара първото си попадение за клуба – 1:0 на „сините“.

Секунди преди края удар с глава на Стефан Цонков бе изчистен от голлинията от Веселин Минев.

В 53-ата минута след центриране от корнер, топката рикошира в Прльевич и попадна в Сергей Георгиев, който от няколко метра направи 2:0 за Монтана.

В 68-ата минута Цветков излезе сам срещу вратаря Росен Андонов, но стражът с отличен рефлекс спаси.

5 минути преди края на мача Веселин Минев получи втори жълт картон и остави Царско село с човек по-малко. В даденото продължение Пламен Тенев последва съдбата на Минев и Царско село доигра мача с 9 души.