Миньор не се спира – обърна и Славия-2

0
minyor

Миньор постигна победа след обрат с 2:1 срещу гостуващия Славия II в среща от 32-ия кръг на Югозападната Трета лига, която се игра в Перник.

Гостите започнаха добре и Марио Георгиев успя да им даде аванс в резултата.До почивката все пак обаче домакините изравниха след поредния гол през пролетта на Калоян Симеонов.Той е племенник на емблематичния за ЦСКА Велизар Димитров,който пък сега е шеф на чуковете.През второто полувреме Миньор заигра по-добре и Диин Христов донесе успеха на домакините с победно попадение.Михаел Орачев пък нацели греда за перничани.

При повече късмет Миньор можеше да победи и по-убедително в този мач, но и гостите с оглед на доста младия им състав показаха сериозни качества.След този мач Миньор е лидер с актив от 84 точки, докато дубълът на Славия е 16-и с 34 пункта. В следващия кръг Миньор ще гостува на ЦСКА-София-2 в дербито на върха, а дубълът на Славия приема Септември Симитли.