Монтана с първа победа в Елитната група в голяма драма

0
U17MoBo

Монтана спечели първа победа в Eлитната група по 17 години. На терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” момчетата на треньорите Георги Владимиров и Александър Александров – Вош се наложиха с 3:2 над Локомотив /Пловдив/. Мачът бе драматичен с две дузпи, червен картон и снеговалеж в края. В герой на срещата се превърна Иво Ангелов, който отбеляза и трите попадения за Монтана.

В 10-та минута след центриране и меле Янис Дерменджиев изведе напред „смърфовете”. Иво Ангелов излезе от дълбочина и пусна топката покрай вратаря на Локомотив Кристиян Ботев за 1:1. В 52-та минута гостите спечелиха дузпа. Капитанът Илия Смилянов опита технично и би в центъра. Вратарят на Монтана Трифон Соколов предвиди ситуацията и с крак отрази удара. Заради травма играта принудително напусна Румен Руменов – Джако. Десетина минути по-късно Иво Ангелов изведе напред домакините с красив гол. Крилото на монтанци от воле по диагонала опъна мрежата на Ботев за 2:1. Капитанът на Локомотив Смилянов се реваншира за изпуснатата дузпа и изравни 2:2 в 80-та минута. Малко след това Монтана спечели наказателен удар, след като Петър Петров игра с ръка в наказателното поле на пловдивчани. Вратарят Ботев обаче изби в корнер шута на Антонио Александров. Монтанци стиснаха зъби и наложиха превес. В 88-та минута Иво Ангелов проби от дясно стреля силно, вратаря Ботев отклони топката, но тя влезе в мрежата му за крайното 3:2 за Монтана.