Лудогорец най-накрая би! „Орлите“ отказаха Ботев (Вр) за 5 минути, Кешеру с фамозен гол (ВИДЕО)

0
klaudiu kesheru 1
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец най-после постигна първа победа в Първа лига, след подновяването на първенството. „Орлите“ се наложиха с 2:0 като домакини на Ботев (Враца). По този начин те отново дръпнаха на върха в класирането с 5 точки пред втория – ЦСКА-София. С точковия актив на „червените“ могат излязат и Левски, ако малко по-късно победят Славия.

Марселиньо отправи първия точен изстрел в мача в 6-ата минута. Той стреля от пряк свободен удар, но Костов спаси. Гостите отговориха чрез Едгар Тур, който напредна отдясно и центрира към Огнянов. Последният обаче стреля с глава в аут.

В 25-ата минута Антон Недялков не се намеси добре при центриране отляво, топката попадна в непокрития Даниел Генов, който стреля от воле, ала над вратата. 120 секунди по-късно Антони Здравков бе принуден да извърши смяна, като на мястото на контузения Сисиньо се появи Станислав Манолев.

В 33-ата минута шампионите поведоха. Марселиньо центрира прекрасно в наказателното поле, където Моци засече с глава, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 1:0.

5 минути по-късно „орлите“ нанесоха нов удар. Клаудиу Кешеру получи на дъгата пред наказателното поле и с невероятен удар намери горния ляв ъгъл за 2:0.

В 56-ата минута авторът на второто попадение за разградчани шутира по земя от границата на наказателното поле, но Красимир Костов плонжира и изби. На отсрещната врата Пламен Илиев отрази коварен изстрел на Домовчийски, който бе насочен в долния ляв ъгъл.

В 72-ата минута Будинов нахлу в наказателното поле отдясно и стреля, но покрай вратата.

В 80-ата минута Лудогорец пропусна чудесен шанс да оформи класиката в резултата. Швиерчок бе изведен сам срещу вратаря, излъга го, но си скъси прекалено много ъгъла и стреля в аут. В ответната атака пък врачани имаха прекрасна възможност да върнат интригата. Будинов излезе сам срещу Пламен Илиев и технично копна над него. Вместо в опразнената врата, обаче топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 85-ата минута Антон Недялков изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Топката обаче разтресе напречната греда, падна малко пред голлинията, след което бе изчистена.

В даденото продължение Лукоки изведе сам срещу вратаря Швиерчок, чийто изстрел обаче не намери целта.