Лудогорец изравнява рекорд, ако не падне в Будапеща

0

Лудогорец излиза на поправителен в четвъртък срещу Ференцварош във втория си мач от групите на Лига Европа. От лагера на „орлите“ дружно се зарадваха, че именно Фради са сред съперниците им на този етап от турнира и обявиха, че ще търсят реванш срещу този тим.

Както е известно, именно унгарският гранд спря Лудогорец още в първия предварителен кръг от Шампионската лига. Ако българският шампион успее да не загуби сега в унгарската столица, ще изравни свой клубен рекорд в Европа, пише „Меридиан мач“. Това ще бъде осмият пореден двубой без загуба за „орлите“ в турнирите. Последното поражение беше тъкмо от Ференцварош в Разград с 2:3. Оттогава тимът записа 4 победи (срещу Валур, ТНС-2 и ЦСКА Москва), както и три ремита (Валур и Марибор-2) в Европа и вече има 7 последователни срещи без загуба. Това е само с една по-малко от клубния рекорд от 8 срещи, който бе записан през 2013 и 2014 година. Съвпаденията между тогава и сега са, че и в онзи период треньор беше Стойчо Стоев, който бе част и от сегашната серия (първите пет мача от нея бяха при него).

Ако изравни върховото си постижение и стигне до осми евромач без загуба, Лудогорец ще дели трето място в тази класация. Номер 1 са две поредици на Ботев (Пд) и автентичното ЦСКА от по 10 мача. И на двата тима сериите се оформиха през 21-ви век, като тази на Ботев започна през 20-ти, но се проточи заради многото години без участия в Европа. Третото място Лудогорец дели с Левски и Локо (Сф), които също са стигали до 8 срещи без поражение в турнирите. И техните най-дълги успешни периоди бяха в съвременната им история.