Локо (Пд) не пропуска да бие Черно море през декември! „Смърфовете“ водят при вносните голове

0
Снимка: lokomotivpd.com

Любопитни факти от домакинските мачове на Локомотив Пловдив срещу Черно море за първенство, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи е: 5 победи за железничарите, едно равенство и 4 успеха за моряците.

През първите полувремена са отбелязани 80 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 57 попадения.

Haй-често срещите в Пловдив са завършвали при следните резултати: 1:0 – 11 пъти (10 за железничарите и 1 за моряците), 2:0 – 9 пъти (7 за Локомотив и 2 за Черно море), 2:1 -8 пъти (8 за черно-бе-лите), 2:2 и 1:1 – 5 пъти.

Най-изразителната победа на домакините е с 8:1 на 26 април 2004 година. Това е и най-резултатният двубой под тепетата.

За Локомотив най-много голове са реализирали: 10 – М. Камбуров, 6 – Ив. Кънчев, Г. Василев, Хр. Бонев, 4 – Eg. Ераносян, и др.

Най-много голове 4 – за Черно море в мачовете с Локомотив в Пловдив е отбелязал стрелец №1 за варненци Cт. Богомилов, 3 – М. Курьор.

Хеттрик за Локомотив са реализирали: Ив. Кънчев, Ал. Дюлгеров, Б. Янчевски и М. Камбуров.

В полза на Локомотив са отсъдени 7 дузпи: 5 са реализирани от П. Колев, Ив. Манолов, Хр. Колев-Бащата, Г. Димитров-Каубоя, Д. да Силва, а 2 дузпи са пропуснати от Хр. Колев и Cт. Драганов-Чоната. За Черно море са отсъдени 3 дузпи и те са превърнати в голове от Cт. Богомилов, Т. Атанасов-Барона и К. Топузаков.

8 чужденци са вкарвали за Локомотив: Б. Янчевски, Ек. Джайеоба, 3. Балдовалиев, Д. да Силва, Б. де Карвальо, Айм. Белаид, Д. Мартинович и Ф. Михалевич. За Черно море са се разписали 5-има чужденци – М. Moке, М. Курьор, М. Бурабия, М. Кузма и П. Андраде.

В 17-ия кръг са се играли 4 срещи, като железничарите имат 2 победи, гостите една и един двубой е завършил наравно. През декември двата отбора са играли 2 пъти в Пловдив, като равносметката е 2 победи за домакините.