Левски вкара 8 на Етър при децата за Купата,голям талант блести с 5 гола!

0
etar levski detsa

Децата на Етър набор 2009 , загубиха с 1:8 от “Левски” първия си четвъртфинал от турнира за Купата на БФС, която има ранг на държавно първенство. “Виолетовите” достигнаха до тази фаза след 5:0 и 1:1 срещу “Монтана”, докато “сините” бяха разгромили “Арда” със 7:0 и 3:0. Разликата в класите на терена “Трифон Иванов” бе сериозна. За гостите се отличи Габриел Йорданов, който наниза 5 гола.

“Левски” откри още в началото, когато Ернан Ангелов бе изведен от защитник и с едно докосване вкара за 0:1. Последваха още положения за гостите, преди да се стигне до 18-ата минута, когато етърци сгрешиха при изнасянето на топката, Габриел Йорданов я отне и удвои. Още удари на Ангелов и Йорданов минаха до гредите.

В 29-ата минута вратарят на “Етър” изпусна топката и Габриел Йорданов с добавка вкара за 0:3. Отново той само след две минути със задна ножица отбеляза и четвъртото попадение.
Втората част започна с отлична ситуация за “виолетовите” да намалят. Велислав Коцев се откъсна сам срещу вратата, но се позабави и ударът му бе блокиран в корнер. В 40-ата минута Габриел Йорданов отблизо вкара за 0:5, а още в следващата атака Ернан Ангелов с изстрел в ъгъла отбеляза шестото попадение за “Левски”.

Етърци все пък върнаха почетен гол – в 51-ата минута Иван Димов от дистанция прати топката в десния ъгъл за 1:6. До края обаче след поредна асистенция на Денислав Василев Денис Милетиев също се разписа, а в последните секунди Габриел Йорданов с петото си попадение оформи крайното 1:8.

Реваншът между “Левски” и “Етър” е на 23 ноември в столицата.

17-ти ноември – денят, в който Господ стана българин! (ВИДЕО)