Който си го може…Катя Дафовска 6-та на състезание на легендите!

0
52684535 10215613690028157 5666974227677315072 n

Донеслата единствения златен медал за България от зимни олимпийски игри Екатерина Дафовска показа, че още може да се справя с биатлона на добро ниво.
43-годишната чепеларка завърши 6-а в състезанието на легендите, което се проведе на олимпийския център „Раубичи“, който се намира близо до столицата на Беларус – Минск. Там в сряда стартира европейското първенство по биатлон.В старта при дамите, оставали значими следа в този спорт, Дафовска завъртя 2 наказателни обиколки и остана на 1,09,4 мин от победителката Надежда Скардино (Блрс).
Катя участва и в смесената щафета, в която си партнира с руснака Владимир Драчов. Те финишираха 7-и. Скардино триумфира и в този старт редом със Сергей Новиков.Втори се наредиха съпрузите Дария Домрачова и Оле Ейнар Бьорндален. С това състезание красавицата се сбогува с родната публика. Миналата година Дария и Оле сложиха край на страхотните си кариери.