Късметът целуна Португалия на старта на Евро 2020 срещу Унгария (ВИДЕО)

0
-
-

Португалия постигна изключително трудна победа с 3:0 срещу Унгария насред „Пушкаш Арена“ в Будапеща на старта на група „F“ на Европейското първенство. Головете за Португалия отбелязаха Рафаел Герейро и на два пъти Кристиано Роналдо, като първото попадение на звездата бе от засада.

Португалия създаде напрежение пред вратата на Португалия още в 5-ата минута, когато Диого Жота отправи хубав удар, но Петер Гулачи успя да се намеси и спаси. В 30-ата минута Бернардо Силва центрира отдясно. Кристиано Роналдо се извиси над унгарската защита и стреля с глава, но неточно.

Първият удар в очертанията на португалската врата дойде в 37-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар. Капитанът Адам Шалай отклони с глава, но Руис Патрисио улови без затруднения.

Кристиано Роналдо направи много голям пропуск в 43-ата минута. Той бе забравен от защитата на Унгария при центриране отляво на Рафаел Герейро, но прати топката над вратата от непосредствена близост.

В 80-ата минута Шаболч Шон бе изведен зад защитата на Португалия. Той нахлу в наказателното поле и преодоля Руи Патрисио с плътен удар в близкия ъгъл. В момента, в който топката се оплете в мрежата, страничният съдия вдигна високо своя флаг, за да сигнализира за засада и така голът не бе зачетен. Решението на страничния съдия бе потвърдено от ВАР.

Португалия поведе в 84-ата минута, когато след рикошет топката стигна до Рафа Герейро, който стреля, топката рикошира в крака на Вили Орбан, излъга Петер Гулачи и влезе във вратата му.

Три минути по-късно съдията Джунейт Чакър свири дузпа за Португалия, за нарушение на Вили Орбан срещу Рафа Силва. Наказателният удар бе реализиран от Кристиано Роналдо за 2:0.

Във втората минута на добавеното време на мача Кристиано Роналдо отбеляза своето второ попадение в мача, оформяйки крайния резултат на 3:0 за Португалия.

По този начин актуалният европейски шампион започна с победа защитата на титлата.