Дузпа извън наказателното поле не спря Левски! „Сините“ преплуваха Дунав за първото място (ВИДЕО)

0
levski holmar eiolfson

Левски постигна втора победа от два мача под ръководството на Славиша Стоянович. „Сините“ стигнаха до успех с 2:1 като гости на Дунав. „Драконите“ поведоха с гол от дузпа, отсъдена за нарушение извън наказателното поле, но „сините“ успяха да стигнат до пълен обрат. Трите точки и сбор от общо 10 пък позволиха на столичния гранд да оглави класирането в Първа лига, изпреварвайки с един пункт имащия мач по-малко тим на ЦСКА-София.

Дунав имаше възможност да поведе още в първата минута. Ковачев засече с глава центриране на Балджийски, но ударът му мина покрай вратата. В 13-ата минута Мариани комбинира с Обертан пред наказателното поле и отправи силен удар, но топката мина на сантиметри над вратата.

В 20-ата минута Ивайло Найденов се озова очи в очи с вратаря след пас на Станислав Костов и стреля, но Филип Димитров успя да избие топката в корнер.

В 37-ата минута Мариани намери Кабрал в наказателното поле, но халфът на Левски стреля над напречната греда.

В 53-ата минута Дунав поведе. Аймен Белаид извърши нарушение срещу Светослав Ковачев извън наказателното поле, но главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Божидар Васев бе точен за 1:0.

Радостта на домакините обаче трая твърде кратко, тъй като 6 минути по-късно равенството бе възстановено. Жорди Гомес намери пред наказателното поле Жерсон Кабрал, който от движение прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл за 1:1.

В 67-ата минута Габриел Обертан нахлу в наказателното поле и стреля опасно, но Филип Димитров изби.

В 78-ата минута Левски стигна до пълен обрат. Габриел Обартан изстреля истински снаряд извън наказателното поле, който обаче разтресе напречната греда. Футболист на Дунав не успя да изчисти добре отскочилата топка и тя попадна у Кабрал. Последният центрира в наказателното поле, където Холмар Ейолфсон засече с глава за 1:2.

В 86-ата минута Ахмед Ахмедов прати топката в мрежата на Полачек. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада.