Дунав удари Волов в регионалния финал за Купата на АФЛ

0

Дунав Русе победи Волов с 3:1 на заснежения терен в Шумен. Двубоят бе регионален финал за Купата на АФЛ – зона Североизток. По този начин „драконите“ вече чакат победителите от останалите три зони, с които ще се оформи финалната четворка.

Гостите поведоха в 14-ата минута. Точен за 0:1 бе голмайсторът на отбора – Йордан Димитров.

Секунди след началото на втората част Йордан Димитров засече с глава центриране отляво за 0:2.

В 78-ата минута нападателят на русенци Джан Хасан бе съборен в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Александър Кирилов бе точен за 0:3.

180 секунди преди края на редовното време Волов стигна до почетно попадение. Румен Касабов се разписа за крайното 1:3.