Добруджа удари румънци в дебюта на Светльо Петров(ВИДЕО)

0

Футболистите на „Добруджа“ постигнаха международна победа в първата си контрола за летния подготвителен период. Жълто-зелените спечелиха с 2:0 срещу румънския „Меджидия“. Срещата бе неофициален дебют за Светослав Петров като старши треньор на „Добруджа“.
Мачът на стадион „Дружба“ в Добрич противопостави два отбора от третото ниво на футбола в своите държави. Въпреки че румънската трета лига е професионална, „Добруджа“ категорично надигра съперника и заслужено стигна до победата. Мачът започна с домакински натиск. Най-добрите минути за жълто-зелените бяха последните 15 на първото полувреме, когато паднаха и двата гола във вратата на „Меджидия“. В 33 минута Янчо Андреев проби по десния фланг и подаде на непокрития в наказателното поле Александър Георгиев, който откри резултата. 2 минути преди почивката Антоан Вълчев покачи на 2:0. И за двамата голмайстори това бе първи мач с жълто-зелената фланелка. Александър Георгиев и Антоан Вълчев идват от шампионския състав за юноши старша възраст на „Черно море“.