Чудо! БГ национал бележи 3-ти гол за седмица в Израел!

0
yoan stoyanov

В трети пореден мач, само в рамките на седем дни, българският национал Йоан Стоянов се разписва за клубния си тим Апоел Беер Шева. „Повелителите на камилите“ спечелиха с 3:1 гостуването си на Ашдод от 13-ия кръг на израелското първенство.Родният офанзивен полузащитник започна като титуляр и остана на терена до края.

След успеха Апоел заема 5-ата позиция в класирането с актив от 18 точки, докато Ашдод е последен с 9, колкото има Апоел Петах Тиква.

Йоан Стоянов и съотборниците му бяха принудени да правят обрат. Те се оказаха догонващи в резултата още в 6-ата минута, когато домакините поведоха с гола на Джордан Ботака.

В 20-ата минута Стоянов успя да възстанови равенството и на практика рестартира мача. Десетина минути преди почивката той си изкара жълт картон, така че трябваше да действа внимателно през втората част.

Апоел вдигна оборотите след паузата и поведе в 69-ата минута Ротем Хатуел се разписа за 2:1. Три минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Обейда Хатаб беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон.

Крайният резултат в полза на Беер Шева пък оформи Антонио Сефер в 87-ата минута. Следващият мач на тима е на 2 януари – гостуване на Апоел Хадера, на който вкара Пламен Гълъбов в по-ранния мач от шампионата.