Благоевград ликува – Пирин се завърна в елита! „Орлетата“ треснаха Литекс в Ловеч (ВИДЕО)

0

Пирин официално спечели промоция за родния футболен елит. От следващия сезон благоевградчани ще играят в най-високия ни футболен ешелон. Това вече и математически стана факт, след като „орлетата“ се наложиха с 2:0 като гости на Литекс.

Пирин поведе в 58-ата минута. Минков фаулира в наказателното поле Антон Карачанаков, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен за 0:1.

В 70-ата минута „орлетта“ си подпечатаха победата. Бенгюзов намери на границата на наказателното поле Карачанаков, който с мощен изстрел прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:2.

В 78-ата минута Пирин остана с човек по-малко. Венцислав Бенгюзов получи за нарушение втори жълт и съответно червен картон.