Бивш левскар с ключова роля за победа в Италия, вкара гол

0
radoslav conev

Бившият играч на Левски Радослав Цонев отбеляза гол при победата на тима му Витербезе в гостуването на Касертана от поредния кръг на Серия „Ц“ – група „С“. Халфът започна титуляр за гостите, като се разписа в последните секунди на първата част. Той получи топката в наказателното поле и с диагонален изстрел отбеляза за 3:1 в полза на неговия тим. Преди това съотборникът му Пачили вкара две дузпи (22, 34), а Меола беше точен за домакините.

Бившият капитан на младежкия национален отбор, който пристигна от Лече под наем през януари, вече има два гола от десет мача. Цонев напусна терена в 55-ата минута, а съотборниците му бяха на път да изпуснат победата, допускайки равенство 3:3. Касталдо от дузпа в 54-ата минута и Зито в 63-ата минута бяха точни, но Минянели в 87-ата минута донесе победата на гостите.

За Витербезе цял мач игра Живко Атанасов, който миналата седмица вкара гол в мача за Купата на Италия при успеха с 3:2 над Пиза.

Успехът доближи Витербезе до зоната за плейоф. Тимът има 39 точки от 26 мача, като заема 11-то място. Петият Потенца има 42 точки, но и два мача повече. Касертана остана на шесто място с 40 точки, но има. три мача повече от клуба на Цонев и Атанасов.