Берое най-накрая победи! Удари Локо (Пд), героят е познат (ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg

Берое победи Локомотив (Пд) в мач от VIII кръг на Първа лига. На стадиона на старозагорци домакините се наложиха с 2:0. Това бе едва втори успех за тима на Петър Хубчев, като първата бе още в първия кръг.

Берое по чудо не поведе още преди да са изминали 60 секунди игра. Траоре проби отдясно и даде успореден пас. Оставеният необезпокояван на точката за изпълнение на дузпа Тунгара стреля от движение. Стражът на Локомотив обаче с прекрасен рефлекс успя да избие току пред голлинията.

До края на полувремето обаче това си остана единственото по-интересно положения и пред двете врати.

В 48-ата минута Боруков влезе вдясно в наказателното поле и стреля силно по диагонала. Караджов обаче бе пласиран добре и изби.

След час игра Берое пропусна страхотна възможност. Стив Траоре много фино изведе Лукас Мартинс сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче срещна лявата греда.

120 секунди по-късно Берое все пак поведе. Симеон Мечев изчисти силно от собственото си наказателно поле, което се превърна в извеждащ пас. Абубакар Тунгара овладя, справи се с Луан и от ъгъла на вратарското поле прати топката в мрежата за 1:0.

В 85-ата минута Матеус нахлу в наказателното поле и падна, като изглеждаше, че е фаулиран от Лукас Мартинс. Главният съдия първоначално отсъди дузпа. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче Васимир Ел-Хатиб промени решението си и вдигна жълт картон за симулация на футболиста на гостите.

В даденото продължение Тунгара прати за втори път топката в мрежата на Хоркаш, но попадението бе отменено заради засада.

В 3-ата минута на допълнителното време, обаче Берое си подпечата успеха. Симеон Мечев изведе Тунгара, който напредна, влезе в наказателното поле и преодоля стража на Локомотив за 2:0.