Апоел и Мечката удариха шампиона в Кипър(СНИМКИ)

0
kostadinov apoel

АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов постигна нова важна победа в кипърското първенство, след като днес се наложи с 1:0 над шампиона Арис (Лимасол) на свой терен на стадион „ГСП“. Единственото попадение за АПОЕЛ вкара Диомерси Ндонгала в 21-ата минута след комбинация на Лукас Вияфанес и Георгий Квилитая.

След успеха си днес жълто-сините от Никозия събраха 56 точки от 25 мача и водят с 3 пред днешния си съперник. Следват АЕК (Ларнака) и Пафос с по 49, 5-и е Омония (Никозия) с 46. След още един кръг кипърското първенство преминава във фазата на плейоофите, където първите 6 отбора ще играят за разпределение на титлата и местата за Европа. Останалите ще спорят за запазване на местата в елига.

Георги Костадинов игра пълни 90 минути за АПОЕЛ, след като пропусна предишната среща с АЕЛ заради вирусно заболяване. Но българският полузащитник за пореден път доказа високата си класа, след като сбърка едва два паса от 56 и не позволи да му бъде взето нито едно единоборство.

Отборът на Са Пинто влезе много по-добре на терена и се опита да окаже натиск върху защитата на Арис в началото на срещата. В 20-ата минута АПОЕЛ успя да поведе след отлично центриране на Вияфанес към Ндонгала, който изпревари един защитник и след това преодоля вратаря на Арис (Лимасол), останал сам срещу него.

Гостите от Лимасол завършиха по-добре първото полувреме и започнаха по-добре второто. Но въпреки контрола върху топката, тимът на Арис не успя да стигне до зоната за cтрелба пред вратаря на АПОЕЛ, тъй като дефанзивната линия на „синьо-жълтите“ беше безпогрешна. След 65-ата минута домакините отново взеха инициативата и бяха близо на няколко пъти до втори гол.