10 от ЦСКА-София устискаха победа над Берое! Изгониха Стойчо Младенов пред погледа на Стоичков и Гриша Ганчев (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

ЦСКА-София победи Берое в мач от XXV кръг на Първа лига. На стадион „Българска армия“ „червените“ се наложиха с минималното 1:0. На съоръжението в Борисовата градина, сред малцината зрители, бяха двама от собствениците на столичния клуб – легендата на родния футбол Христо Стоичков и Гриша Ганчев. Те, освен успеха, през втората част видяха и как наставникът на тима Стойчо Младенов получи червен картон. Освен него, същата участ сполетя и Мухар, 10-ина минути преди края на мача.

В 7-ата минута Йомов центрира отдясно, Кайседо засече с глава, но право в ръцете на Ганев.

Гостите отговориха 120 секунди по-късно, когато Лебон шутира силно, ала Бусато улови сигурно.

В 19-ата минута Баи овладя в наказателното поле, залъга Фуртадо и шутира от ъгъла на вратарското поле. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 42-ата минута Баи центрира отляво. Кайседо засече с глава от границата на вратарското поле, но топката мина встрани от лявата греда.

Минутка по-късно Мариани проби отдясно, залъга Вион и намери в наказателното поле Фал. Последният нанесе удар от движение, но Бусато улови без особени затруднения.

В даденото продължение Мечев стреля от границата на наказателното поле, насочвайки в долния десен ъгъл на вратата. Бусато обаче плонжира и успя да спаси.

ЦСКА-София поведе в 53-ата минута. Иван Турицов проби отдясно и даде успореден пас по земя. Жорди Кайседо пък стреля от движение на 2 метра пред вратарското поле, правейки безпомощен Ганев за 1:0.

В 61-ата минута Стойчо Младенов бе изгонен от резервната скамейка. Наставникът на ЦСКА-София реагира бурно при фал на Йомов срещу Фуртадо, за който „червеният“ футболист получи жълт картон. За това той получи директен червен картон от главния съдия Ивайло Стоянов.

240 секунди по-късно Кайседо бе изведен сам срещу вратаря и безпроблемно прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 81-ата минута ЦСКА-София остана с човек по-малко на терена. Карло Мухар влезе безумно в гръб с ботонките напред в краката на Давиде Мариани, за което получи директен червен картон.