Заря шокира ЦСКА-София насред „Васил Левски“! „Червените“ с 3 претенции за дузпа

0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София загуби домакинството си Заря Луганск в трети мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. На националния стадион „Васил Левски“ „червените“ отстъпиха с 0:1. В продължението на мача възпитаниците на Стойчо Младенов останаха и с човек по-малко, след като Вион получи червен картон. Така родният тим остава само с една-единствена точка след три изиграни двубоя.

ЦСКА-София пропусна прекрасна възможност да поведе след само 6 минути игра. Кайседо изведе Вилдсхут сам срещу вратаря. Мацапура обаче някак с крак успя да избие удара в корнер.

В 16-ата минута Кайседо нанесе удар от малък ъгъл и стражът на гостите изби в корнер.

В 39-ата минута Кери центрира от фал. Лам засече с глава от границата на вратарското поле, но над напречната греда.

В 47-ата минута Булеца стреля опасно от фаул. Топката обаче профуча на сантиметри от лявата греда.

В 57-ата минута „червените“ понесоха неприятен удар. Един от лидерите на тима – Греъм Кери – получи контузия и трябваше да напусне принудително. На негово място в игра се появи Федерико Варела.

В 63-ата минута Захеди стреля мощно от фал, от дъгата пред наказателното поле. Бусато обаче реагира отлично и успя да избие.

60 секунди по-късно Заря поведе. Украинците разиграха късо от корнер. Топката стигна до Саядманиш, който с удар по диагонала от страничната линия на наказателното поле не остави шансове на Бусато за 0:1.

След 84-ата минута, в рамките на 60 секунди, „червените“ имаха на три пъти претенции за дузпа. Първо искаха нарушение срещу Баи в наказателното поле. След тази ситуация се стигна до корнер. След неговото изпълнение пък на два пъти футболистите на ЦСКА-София поискаха игра с ръка на съперников футболист. И при трите положения, обаче главният съдия не посочи бялата точка.

В 3-ата минута на даденото продължение ЦСКА-София остана с човек по-малко. Тибо Вион влезе грубо с бутонките напред отзад на футболист на Заря. За провинението си полузащитникът получи директен червен картон.