За първи път „сините“ пуснаха голове от 30-ата до 45-ата минута, Обертан с 3 греди от началото на сезона

0
ludogorets levski 30

В Разград Левски за първи път допусна гол в последните 15 минути на първото полувреме. Те бяха дори два и това доведе до загубата с 1:2 от Лудогорец.

Във втори мач през сезона Левски инкасира две попадения. И двата мача не бяха спечелени от сините – първият бе 2:2 (с треньор Тодор Симов) срещу Черно море на „Герена“.

Станислав Костов се разписа във втори пореден двубой. Нападателят вече има 9 гола на сметката си в елита. В последните 4 мача Левски е реализирал 8 попадения, като 5 от тях са дело на благоевградчанина. Той е взел участие във всички 12 мача от началото на сезона в Първа лига, като е вкарал в 7 от тях.

Бразилският нападател Луан Виана стана 24-ият използван футболист от спортно-техническите щабове на Левски. От тях 18 са чужденци, а българите – едва 6. Сините имат още един иностранец, който чака дебют – френският ляв бек Луи Нганиони. По всичко изглежда, че през този сезон Левски ще подобри рекорда си от 19 използвани чужденци, поставен през 2017/18.

Само двама футболисти на Левски са били на терена през всичките 1080 минути от началото на сезона в Първа лига – вратарят Мартин Полачек и десният бек Цветкович. Още 4-ма играчи са взели участие във всичките 12 срещи – Обертан, Кабрал, Мариани и Станислав Костов.

Фелипе Нашименто става вторият резервен футболист на Левски, получил жълт
картон. Първият, който бе официално предупреден, докато е на пейката, бе вратарят Божидар Митрев.

При следващ картон Антони Белмонт ще бъде наказан за един мач от Дисциплинарната комисия към БФС. В Разград френският халф получи четвъртото си официално предупреждение от началото на кампанията. С толкова е и централният защитник Аймен Белаид.

Най-грубият играч на Левски е Кали Тиам – вече има 7 жълти картона на сметката си в 10 шампионатни мача.

Габриел Обертан все още няма гол от началото на сезона, французинът обаче е нацелил 3 греди от общо 4 за отбора.