Японски триумф и в надпреварата от Moto2 в Австрия

След като Аюму Сасаки триумфира в надпреварата за Гран При на Австрия в клас Moto3 по-рано вчера, 21 август,  Ай Огура донесе втори триумф за Страната на изгряващото слънце от състезателния ден на „Ред Бул Ринг“.

Пилотът на Хонда тийм Азия поведе още в старта на състезанието в Moto2 и с изключение на много къс период в самото начало, когато Алонсо Лопес го изпревари, той води практически до финала. Другото изключение дойде във финалните метри на надпреварата, когато неговият съотборник Сомкиат Чантра го атакува в предпоследния завой.

Подобно на дуела между Андреа Довициозо и Марк Маркес от старта в MotoGP през 2019 година обаче, Огура успя да се шмугне от вътрешната страна на последната крива, за да стигне до своя втори триумф за сезона. Втори остана Чантра, а подиума допълни Джейк Диксън от тима на Аспар.

Британецът се заслужи призовото класиране, след като изпревари действащия шампион в Moto3 Педро Акоста в последния сектор на състезанието. Така Акоста завърши четвърти, а съотборникът му Аугусто Фернандес, който бе спечелил последните три старта в средния клас, се нареди на петото място.

Така той загуби първото място в генералното класиране, където новият водач след победата си днес е Огура, който има актив от 183 точки. Фернандес е втори със 182, а тройката допълва Челестино Вието, който има 156. Доскорошният лидер в шампионата се движеше на третото място и бе готов да атакува Чантра, когато допусна непредизвикана грешка в третия завой на 17-та обиколка, която го извади от надпреварата. За него това е общо четвърто отпадане от началото на сезона.

Битката за титлата в Moto2 през 2022 година ще продължи след две седмици с надпреварата за Гран При на Сан Марино на пистата „Мизано“.