ВАР опита, но не успя да обезглави Атлетико! „Дюшекчиите“ почти пенсионираха „Старата госпожа“ (ВИДЕО)

0
atletico juventus

Атлетико Мадрид победи Ювентус с 2:0 в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига.

Головете за домакините отбелязаха Хименес в 78-ата и Годин в 83-ата минути. Преди това гол на Алваро Мората беше отменен след намесата на ВАР. Още през първото полувреме пък реферът отсъди дузпа, но отново след намесата на ВАР назначи фаул.

В 27-ата минута Матиа де Шилио фаулира Диего Коща около границата на наказателното поле. Първоначално реферът Феликс Цвайер отсъди дузпа, но след намесата на ВАР промени решението си и даде пряк свободен удар. Гризман стреля право в горния ъгъл на близката греда, но Шчесни изби топката.

В 53-ата минута Гризман прехвърли вратаря, който все пак успя да играе с топката, която се отби в напречната греда.

В 72-ата минута стигна до ново използване на ВАР. Алваро Мората успя да прати топката в мрежата след центриране на Филипе Луис, но видеоповторенията показаха, че преди да нанесе удар е извършил нарушение срещу Джорджо Киелини и попадението беше отменено.

Атлетико Мадрид поведе в 78-та минута. Тома Лемар центрира от корнер в наказателното поле на Ювентус, където Алваро Мората стреля с глава, ударът му бе блокиран от Марио Манджукич. След това Хосе Хименес бе най-съобразителен при разбъркването и прати топката във вратата на Войчех Шчесни.

„Дюшекчиите“ удвоиха аванса си в 83-та минута. След центриране от фаул, Годин леко закачи топката, след което Манджукич не успя добре да изчисти. Топката се върна в Годин, който отблизо не пропусна да вкара от малък ъгъл.