ЦСКА-София завърши еврокампанията с антирекорд

0
Снимка: cska.bg

Срещу Рома ЦСКА-София регистрира най-дългата суша в историята си на международната сцена и едновременно с това сложи нейния край, пише „Тема спорт“. Попадението на Хамза Чатакович в 75-ата минута прекъсна над 8-те часа (515 минути), в които армейците не намираха път към противниковата врата. Те бяха сторили това за последно отново срещу Рома – в първия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. На „Олимпико“ Греъм Кери се разписа в 10-ата минута. Предишният антирекорд бе поставен през миналата кампания и пак краят му бе сложен срещу римските вълци в София. Тогава тимът трябваше да чака 455 минути за първото си попадение в групите на Лига Европа, след като Ахмедов се беше разписал в последната минута на плейофа срещу Базел. Тиаго Родригес в 5-ата минута откри при 3:1 над джалоросите.

Привлечените през лятото на „Армията“ Хамза Чатакович и Яник Вилдсхут отбелязаха дебютните си попадения с червения екип. Босненецът, който изигра първия си официален двубой от близо 3 месеца, се нуждаеше от 305 минути, докато нидерландецът вкара след над 30 часа (1818 минути) в своя 27-и мач!

Четирима футболисти на ЦСКА-София участваха във всички 12 мача в еврокампанията на тима – Матей, Мазику, Бусато и Йомов, като първите трима бяха на терена във всички 1140 игрови минути (б.а. – на два пъти отборът игра продължения).

ЦСКА-София използва 23-ма футболисти в 12-те си европейски двубоя. 15 от тях са чужденци, а 8 – българи, като двама от родните играчи в момента не са част от тима (Антов и Живков).

С най-много попадения европейската кампания завърши Греъм Кери (4), а с най-много асистенции – Яник Вилдсхут (3). Рекордьори по официални предупреждения са Турицов и Кайседо (с по 4), а еквадорецът, Вилдсхут и Вион получиха и червени картони.

Най-често срещаните резултати в европейските мачове на ЦСКА-София бяха 0:0 и 0:2 – по 3 пъти.

В нито един от 12-те европейски двубоя на ЦСКА-София през този сезон не бе отсъдена дузпа.