ЦСКА-София не вкара на „Армията“ за трети път през годината

0
cska arda diukens nazon
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София не се разписа на стадион „Българска армия“ за първи път от началото на първенството. Двубоят с Арда пък бе общо третият, в който червените не вкарват в своя дом през годината. Това се случи и срещу Лудогорец (0:1) на 30 април и румънския Сепси (0:2) на 27 юли!

Общо за трети път в шампионата ЦСКА-София не стига до гол – срещу Хебър в Пазарджик (0:0), Лудогорец в Разград (0:3) и Арда (0:0).

Цели 5 от 14-те мача на ЦСКА-София от началото на сезона са завършили наравно – три пъти 1:1 и два пъти 0:0.

Густаво Бусато записа осма суха мрежа от началото на кампанията, което е и най-доброто постижение в елита. Втори в класацията е стражът на Арда Анатолий Господинов със 7. Според статистиката ЦСКА-София, Арда и Лудогорец разполагат с най-добрите отбрани в Първа лига, като са допуснали по 8 попадения.

ЦСКА-София е отбелязал само 1 гол от статично положение от началото на сезона. На този етап от миналата кампания армейците бяха вкарали цели 8 попадения от корнер в първенството, както и 4 в европейските турнири.

ЦСКА-София не успява да вкара през първото полувреме на трети пореден мач. Преди това армейците се разписаха преди почивката в 5 от последните си 6 срещи.

Жираир Шагоян не попадна в групата на ЦСКА-София във втори пореден двубой. Той има само 4 минути на сметката си в последните 4 срещи – като резерва в дербито с Левски.

Браян Кордоба не е бил на терена от 22 септември, когато получи контузия при гостуването на Ботев Пловдив. Той остана неизползвана резерва в последните 4 мача на ЦСКА-София.

Густаво Бусато е единственият футболист на ЦСКА-София, който не е пропуснал нито минута от началото на сезона.

Тобиас Хайнц и Джонатан Линдсет са полевите футболисти, започнали като титуляри във всеки от 14-те шампионатни мача през сезона, като вторият е с най-много минути – 1224./ „Тема спорт“