ЦСКА 1948 удари Локо (Сф) в мач с два червени картона и е на върха в елита (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 победи Локомотив (София) в мач от VII кръг на Първа лига. На стадиона в Бистрица „червените“ се наложиха с 2:0. Със спечелените 3 точки възпитаниците на Любослав Пенев отново оглавиха временното класиране, изпреварвайки с 2 Черно море. И двата отбора доиграха мача с по 10 футболисти, след като още през първото полувреме Алекс Колев и Карлос Франса получиха червени картони.

След по-малко от 120 секунди игра Димо Бакалов стреля опасно от фал, но топката профуча покрай дясната греда.

В 14-ата минута центриране отдясно стигна в наказателното поле до Симеон Славчев, който стреля без забавяне. Даниел Наумов успя да избие, а добавката на Димо Бакалов бе блокирана от защитник на ЦСКА 1948.

В 20-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Алекс Колев удари без топка Матеус с лакът. Първоначално това не бе забелязано от главния съдия. След намесата на ВАР обаче, Валентин Железов сам отиде до монитора, след което показа директен червен картон на „червения“ нападател.

В 3-ата минута на даденото продължение и Локомотив остана с 10 души на терена. Карлос Франса влезе грубо в краката на Октавио, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

ЦСКА 1948 поведе в 49-ата минута. Ивайло Чочев с прекрасен удар вдясно от дъгата пред наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Локомотив можеше да изравни само 6 минути по-късно. След центриране от корнер, Симеон Славчев засече с глава от 7-8 метра. Топката обаче премина до лявата греда.

В 76-ата минута ЦСКА 1948 си подпечата победата. Георги Русев центрира ниско отдясно. Ангел Бастунов с едно се освободи от защитник, след което много фино от границата на вратарското поле копна над плонжиралия в краката му Любенов за 2:0.