ЦСКА 1948 се върна към победите! „Червената“ голова машина пак се вихри

0
pomorie cska 1948 55

Лидерът във Втора лига ЦСКА 1948 победи с 2:0 Черноморец (Балчик) в среща от 11-ия кръг на първенството. „Червените“ се върнаха към победите, след като миналата седмица допуснаха изненадващо поражение с 0:1 от Литекс.

ЦСКА 1948 доминираше през почти целия мач, като отборът на Георги Иванов – Геша се беше окопал сериозно, което затрудни фаворита.

През първото полувреме столичани не успяха да поразят вратата на Християн Христов, на когото веднъж и гредата помогна, след удар на Янко Сандански. Все пак, ЦСКА 1948 заслужено стигна до трите точки, като първият гол бе отбелязан от Андон Гущеров от пряк-свободен удар малко след час игра. За крайното 2:0 се разписа отново той пет минути преди последния съдийски сигнал, покачвайки бройката си голове за сезона на 13.

Така ЦСКА 1948 събра 27 точки на върха във Втора лига – на три пред преследвача им Септември (София), който обаче е и с мач по-малко. Черноморец пък остават на 15-то място с 8 точки.