Томаш: Трябваше да викам на полувремето! Явно повече трябва да е тоягата, отколкото морковът

0
aleksandar tomash
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdi

Старши треньорът на Локомотив (Пд) – Александър Томаш – сподели мнението си за нулевото равенство с Берое.

„Не съм доволен. Играем всеки мач за 3 точки. Явно в Локомотив трудно можем да направим 3 силни мача поред. Мача го разделям на 2. Ужасно влязохме в мача, все едно водихме с 3:0. Криехме се… За второто полувреме нямам забележки, но защо трябва да сме опрени до стената, за да излезем и дадем максимума от себе си. Това трябва да го правим от началото на мача. Там е проблемът.

Искам много повече, не само от статичните положения. Не ми хареса начинът, по който изнасяхме топката, когато бяхме с 11 човека – бавно, мудно, монотонно. Със страх играехме. Преди една седмица имахме коренно различно лице, днес – друго, но това е пътят.

Цяла седмица говорихме, че Берое е опрян до стената и са отбор, който може да победи всеки. В българския футбол, който влезе по-агресивен, по-мотивиран, без да се притеснява – печели мачовете. Всичко друго явно е на заден план.

На полувремето с не малко по-висок, а с доста горещ тон трябваше да се навиквам на полувремето, за да видите коренна разлика. С 10 човека. Затова се ядосвам. В България явно повече трябва да е тоягата, отколкото морковът.

Личните ми амбиции са да затвърдим четвъртото си място. Явно обаче трябва да имаме по-други методи на работа.

Срещу Ботев е по-различен мач. Мач, в който излизаме да защитим името на Локомотив“, коментира Томаш.