Страхотна драма! Черно море изхвърли Левски от Купата с гол в 91-ата минута и дузпи (ВИДЕО)

1
45135325 698682130531996 2116490979308470272 n

Левски отпадна от турнира за Купата на България. Черно море отстрани „сините“ след драма с дузпи. Редовното време завърши 2:2, след като домакините успяха да изравнят в 91-ата минута.

В продълженията не се случи нищо интересно и мачът стигна до дузпи. При тях столичани бяха на гол от победата, но Нашименто се подхлъзна и прати топката високо над вратата. Решителната дузпа пък пропусна Нуно Рейш.

Левски понесе и още два много тежки удара. С контузии напуснаха Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Последният дори бе откаран с линейка.

Двубоят започна с изключително неприятна новина за Левски. Холмар Ейолфсон получи неприятна контузия и в 8-ата минута бе принудително заменен от Аймен Белаид.
60 секунди по-късно обаче Левски поведе. Давиде Мариани подаде към Жерсон Кабрал, който стреля силно извън наказателното поле. Топката рикошира в гърба на Васил Панайотов и влетя в мрежата за 0:1.

Черно море отговори светкавично. В 12-ата минута Георги Илиев извезде великолепно Атанас Захиров, който само чукна покрай Митрев за 1:1.

В 23-ата минута Хасани засече с глава центриране от корнер, но право в ръцете на Митрев.

В 33-ата минута Обертан пуснав наказателното поле към Костов. Пламен Димов обаче посегна и отклони топката с ръка, след което всички в „синьо“ поискаха дузпа. Главният арбитър Ивайло Стоянов обаче незнайно по какви причини не посочи бялата точка. Гостите наобградиха рефера, но единствената „полза“ бе жълт картон за Цветкович.

5 минути преди края на полувремето Георги Илиев стреля от дистанция, Божидар Митрев Митрев първоначално изпусна топката, но след това я улови.

В 43-ата минута Георги Илиев стреля страхотно от фаул, насочвайки топката в горния десен ъгъл. Божидар Митрев обаче направи невероятно спасяване с една ръка, предотвратявайки пълен обрат.

През второто полувреме мачът продължи на високи обороти. Двата тима търсеха победата, а играта определено бе на ниво. Много битка, много надиграване.

В крайна сметка Левски успя да отново да поведе в 78-ата минута. Цветкович центрира, топката бе подадена на Яблонски, който пробва удар, но вместо това подаде на Тиам, който между двама бранители овладя и с мощен шут матира Макенджиев за 1:2.

Драмата настъпи в първата минута на даденото продължение. Мирослав Енчев подаде отдясно към Божилов, който не бе покрит добре от бранителите в „синьо“ и с едно движение отклони към долния десен ъгъл за 2:2.

След 100 минути игра Левски понесе нов тежък удар. Иван Горанов се държа известно време за ребрата, след което бе сменен и откаран от стадиона с линейка. До края на второто полувреме не се случи нищо интересно и победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.