0
DSC 2276
-
-

Изключително драматично приключи регионалното дерби от Трета лига – Югоизток между Черноморец и Созопол. „Акулите“, които 5 минути преди края останаха с 10 души, вкараха в даденото продължение за крайното 2:2.

Първото полувреме премина равностойно, без нищо интересно и пред двете врати. 120 секунди след началото на втората част, Жулиен Парушев нацели дясната греда от фаул.

В 52-ата минута Созопол поведе. Кристиян Иванов бе точен с хубав удар по диагонала за 0:1.

Само 5 минути по-късно Черноморец изравни. Мустафа Мустафа бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Съперниците си размениха по няколко положения, преди „небесносините“ отново да излязат напред в резултата. Кристиян Иванов успя да прехвърли от малък ъгъл вратаря за 1:2.

Уилфред Гримо можеше да реши всичко в мача, но не успя да се разпише, останал очи в очи с вратаря на бургазлии.

В 85-ата минута Черноморец остана с човек по-малко. Тузаков фаулира грубо Гримо, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки че заиграха с 10 човека, „акулите“ стигнаха до гол в 1-ата минута на даденото продължение. Петър Колев с глава успя да изпревари вратаря Свилен Нотев, при центриране в наказателното поле, след което легнал довкара на празна врата за крайното 2:2.